Arkadiusz Sip 12.03.2020 11:21 wersja do wydruku

W imieniu Naczelnika Urzędu Skarbowego w Kłodzku uprzejmie  informuję, że
w związku z zagrożeniem  epidemiologicznym wywołanym  „koronawirusem"   nie będą organizowane  do odwołania zagrożenia spotkania informacyjne (szkolenia)
z podatnikami  oraz  punkty   przyjmowania rocznych  zeznań podatkowych
za rok 2019  na terenie Urzędu Kudowa-Zdrój.

 

Jednocześnie uprzejmie informujemy , że istnieją inne formy  uzyskania informacji
i złożenia stosownej deklaracji (zeznania). Na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl  jest  uruchomiona  między innymi  usługa Twój e-PIT.  W związku z tym  Urząd skarbowy automatycznie przygotował i udostępnił roczne zeznanie podatkowe na podstawie danych, które posiada,  Podatnik ma możliwość samodzielnie wybrać czy chce skorzystać z Twojego e-PIT-a sporządzonego przez Administrację Skarbową, czy też samodzielnie wypełnić zeznanie podatkowe. Płatnicy przesłali do Administracji Skarbowej dokumenty  PIT-8C, PIT-R, PIT-40A, PIT-11, PIT-11A. Na ich podstawie oraz na bazie danych z rozliczenia PIT za 2018 r. powstały elektroniczne zeznania, które zostały udostępnione w usłudze Twój e-PIT. Administracja Skarbowa  „KAS” przygotowała PIT-28, PIT-36, PIT-37 lub PIT-38,  usługa nie dotyczy przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej.  Na portalu tym w zakładce „e-deklaracje” można także złożyć dokument elektronicznie pobierając aplikację i inne narzędzia służące do wysyłania dokumentów.

 

 

Powrót

Załączniki

  • Brak załączników w dokumencie.

Metryka dokumentu

ukryj
Tytuł dokumentu:Odwołanie spotkania informacyjnego (szkolenia) z podatnikami oraz punkty przyjmowania rocznych zeznań podatkowych za rok 2019 na terenie Urzędu Kudowa-Zdrój.
Podmiot udostępniający informację:Urząd Miasta Kudowa - Zdrój
Informację opublikował:Arkadiusz Sip
Data publikacji:12.03.2020 11:21
Data na dokumencie:Brak
Informację aktualizował:Arkadiusz Sip
Data aktualizacji:12.03.2020 11:21
Liczba wyświetleń dokumentu: 45